Ako zarábať a zároveň mať čas aj pre deti?

Janka-Horkova online podnikanie.jpg

Zamestnať sa, alebo podnikať?

Bojíte sa rizika v podnikaní?

Láka Vás podnikať online?

Počas materskej dovolenky mi často bežali hlavou dve otázky. Vrátiť sa do zamestnania s 8 hodinovou pracovnou dobou, alebo sa pokúsiť rozbehnúť vlastné podnikanie? A s čím mám vlastne podnikať? Zvládnem to? Cítila som sa unavená a bola som pod neustálym tlakom nedostatku peňazí. Nevedela som čo mám robiť.

Skôr ako sa dozviete ako som vyriešila túto situáciu, pozrime sa na možnosti zárobku na Slovensku. Klasické zamestnanie sa javí ako najistejšia možnosť zárobku. No nie je to celkom tak. Vedia o tom svoje všetci, ktorí zažili nečakanú výpoveď z práce.

Navyše zamestnanec je obmedzovaný pevnou pracovnou dobou, neúmerným pracovným nasadením, napätými vzťahmi. Niekedy musíme robiť aj prácu, ktorú považujeme za zbytočnú, alebo neefektívnu a hlavne zamestnanec má minimálnu možnosť ovplyvniť výšku svojej výplaty.

Rozbehnúť podnikanie na Slovensku tiež nie je jednoduchá záležitosť. Riziko finančnej straty je vysoké a pracovné nasadenie maximálne. Potrebujeme zobrať úver, platiť vysoké odvody a dane, riešiť problémy s dodávateľmi, odberateľmi, platobnou disciplínou. Treba si viesť účtovníctvo a podnikateľom hrozia aj pokutami.

Podnikateľ musí zarobiť toľko, aby pokryl všetky nutné náklady za prenájom priestorov, výplaty zamestnancov, investíciu do tovaru a reklamy. No napriek tomu riziku dnes aj mladé ženy túžia po sebarealizácii a majú silnú potrebu samostatne rozhodovať o tom čo budú robiť a kedy. Chcú byť sami sebe šéfom, chcú realizovať svoje vlastné nápady. A chcú aj dobre zarábať.

Zamestnať sa, alebo podnikať? Na konci materskej dovolenky som stála pred touto neľahkou otázkou.

Jeden zo zaujímavých spôsobov ako zarábať na Slovensku je rozbehnúť svoj zárobok so spoľahlivou firmou priameho predaja.

Oriflame_007 (2).jpg

Píšem moje osobné skúsenosti o tomto biznise a verím, že mnohým pomôžu v rozhodovaní čo robiť po skončení materskej dovolenky.

Ako som rozbehla môj vlastný biznis v spoľahlivej a úspešnej firme priameho predaja? Vybrala som si cestu najmenšieho rizika a začala som spoluprácu s Oriflame. Oslovilo ma aj to, že poskytuje mimoriadne zaujímavé zvýhodnenie oproti bežnému podnikaniu.

Pri spolupráci s firmou Oriflame to bolo jednoduché. Nepotrebovala som riešiť otázky týkajúce sa môjho vzdelania, priestorov, výroby tovaru, nákupu tovaru, uskladnenia tovaru, nemusela som riešiť marketing, zamestnancov, úver ani neplatičov. Začala som podnikať, ale bez rizika. Moje vstupné náklady boli 20€. Dnes je vstupná investícia už iba 3€ a aj tie idú na charitatívny účel.

Firma mi zabezpečila kvalitný tovar so splatnosťou 3 týždne. Nemusela som takmer nič investovať. Ocenila som aj školenia zadarmo. Mohla som sa plne sústrediť na podporu krásy, zdravia a úspechov dievčat a žien v mojom okolí.

Najviac som ocenila slobodu času.

Ako mama dvoch detí som si vďaka slobode pracovného času mohla veľmi dobre rozdeliť čas pre domácnosť aj pre prácu.

Môj zárobok ma prekvapil. Niekoľkokrát prevýšil moju výplatu v zamestnaní. Po 6 mesiacoch spolupráce som sa stala manažérkou obchodnej skupiny. Navyše som za odmenu začala cestovať po celom svete. Dala som výpoveď v práci ešte počas materskej dovolenky a začala som sa plne venovať ľuďom v mojom tíme.

Ponúkam aj Vám možnosť zarobiť si! Navyše môžete podnikať aj online. Neveríte tomu? Úplne Vás chápem. Aj dnes sa ma ľudia občas opýtajú. Dá sa zo spolupráce s Oriflame naozaj vyžiť? Iba sa usmievam😊.

_DSC4111.jpg

Takže ako je to vlastne s podnikaním na Slovensku?

V čom spočíva tajomstvo dobrého zárobku?

Môj tip je začnite nečakajte na zázrak a konajte.

Kľúčom k úspechu je, že Vás práca baví. Ak to tak je, ste chodiacou reklamou a prirodzene inšpirujete aj ľudí okolo seba. Vždy pamätajte na to, že najprv treba pomôcť, odporučiť, vysvetliť, vyskúšať... a až potom predávať a zarobiť. Tomáš Baťa vyjadril túto myšlienku výrokom, ktorý som si veľmi obľúbila:

„Kto sa naháňa za peniazmi, nikdy ich nedohoní. Robte svoju prácu lepšie než sused. Peniaze za vami pribehnú samé.“

Choďte za zákazníkmi a opýtajte sa ich v čom potrebujú pomôcť. Až potom im niečo hovorte. Zaujímajte sa o potreby zákazníkov a ponúknite im riešenie ich problémov a až potom predávajte. Buďte kvalitnejší ako konkurencia. Odporúčajte, ukazujte, učte. Len tak, lebo sa Vám chce.

Všetci na taký prístup čakáme a máme ho veľmi radi😊. Takto si aj Vy získate stabilných zákazníkov a vybudujete si svoj biznis. O peniaze sa nemusíte starať. Oni naozaj prídu😊.

0.JPG

Chceli by ste aj vy viac zarábať? Hľadáte zaujímavú prácu na doma? Pridajte sa do môjho tímu Oriflame.

Naučím Vás overený systém pre zdravie a krásu, ktorý funguje. Je to jednoduché a nenáročné. Zvládnete to aj popri materskej, škole, či zamestnaní.

Chcete vedieť viac? Stačí kliknúť na link nižšie:

https://janahorkova.com/