Kto som a pre koho budem písať?

Volám sa Jana Horková a podobne ako mnoho žien sa od svojej mladosti zaujímam o krásu, chudnutie. Som nadšenec pre zdravý životný štýl a vyše desať rokov sa venujem tejto téme aj profesionálne. Spolupracujem s firmou Oriflame a za tie roky som urobila veľa osobných konzultácií aj prednášok o kráse, zdravom životnom štýle a jeho vplyve na naše zdravie.

PRE KOHO SÚ TIETO INFORMÁCIE UŽITOČNÉ?

Píšem pre Vás, ktorí hľadáte svoje zdravie na tanieri a v zdravom životnom štýle. Ak Vás zaujíma ako zdravo a prirodzene schudnúť a zároveň mať viac životnej energie a vitality, ste na správnom mieste.

Podelím sa s Vami o moje skúsenosti, tipy a recepty. Získate praktické informácie o vyváženej strave a zdravom životnom štýle. Pozrieme sa aj na zaujímavé vedecké výskumy z tejto oblasti.

-264242328370338623_IMG_1640.jpg

PREČO SOM ZAČALA PÍSAŤ O ZDRAVOM ŽIVOTNOM ŠTÝlE?

Keď som začínala s poradenstvom a prednáškami, hľadala som na internete jednoduchý, jasný návod pre celkové zdravie a zdravú výživu. Nič také som nenašla. Našla som  veľa informácií, no zistila som, že sú často nekompletné, protichodné a často až zavádzajúce.

Našla som takéto protiklady: jedz mäso- nejedz mäso, jedz tuky- nejedz tuky, jedz pomalé sacharidy- nejedz žiadne sacharidy, užívaj denne výživové doplnky- nepotrebuješ výživové doplnky....kto sa v tom má vyznať?

Uvedomila som si, že je to vážne. Musím sa zorientovať. Ide predsa o aj o moje zdravie. Aj ja som mala v tom čase zdravotné problémy a nevedela som ako ich riešiť..

Kto hľadá nájde. Našla som aj ja. Zlatú strednú cestu, ktorá je bezpečná, príjemná a zdravá. Cestu vyváženého jedla a zdravého životného štýlu. Tu som našla lepšie zdravie, zdravú štíhlosť bez jojo efektu a oveľa viacj vitality a životnej energie.  

Zistila som, že tak ako mne niektoré súvislosti o vplyve stravovania a životného štýlu na zdravie unikali, tak je to aj u iných ľudi. Preto som sa rozhodla napísať blog. Chcem sa s Vami podeliť o moje skúsenosti. Verím, že tak prispejem svojou troškou ku šíreniu dôležitých informácií.

Všimla som si, že najhorší nepriateľ je podceňovanie a zľahčovanie. Veď nejako bude. Až s pribúdajúcimi zdravotnými problémami sme ochotní obetovať niečo zo svojich starých pôžitkov a nahradiť ich novými, zdravšími návykmi. Aj u mňa to tak bolo.

A o to ide. Aby sme mali odvahu nechať to staré a prijať nové.

Platí to vo všetkých oblastiach života, nie len pri zdravom životnom štýle. Pretože to, čo príde, môže byť oveľa lepšie zdravšie, vitálnejšie a veselšie ako to čo bolo. Len musíme nabrať odvahu pre zmenu. Tak do toho. Nikdy nie je neskoro. Niekedy sa treba poriadne nazlostiť na to staré a vyhecovať sa do akcie. Skutočne sa rozhodnúť a konať ihneď. Až vtedy keď konáme sa veci začnú diať a meniť.

Ak sa Vám tento článok páčil, sledujte ma na facebooku, instagrame alebo na tomto blogu.